AKTYWATOR BIOSTART- rozruch oczyszcz. ze złożem biologicznym

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 40,00 zł 40.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: BIOZYM
Kod produktu: BCDC-72536

Opis

PRODUKT W CENIE PRODUCENTA

BioStart – złoże biologiczne - 150g

 

 

 

Specjalny preparat służący do zaszczepiania złóż i reaktorów biologicznych. Optymalnie dobrany skład, w który wchodzą bakterie, enzymy oraz pożywka startowa, sprawia, że preparat idealnie sprawdza się przy uruchamianiu nowych oczyszczalni, jak i już funkcjonujących, po wybraniu osadnika. Duża dawka bakterii, wchodzących w jego skład, to przedstawiciele specjalnie dobranych szczepów, które rozkładają zanieczyszczenia organiczne zarówno w warunkach tlenowych, jak i beztlenowych oraz przy zmiennym pH. Dodatek immobilizowanych enzymów sprawia, że BioStart zaczyna działanie natychmiast po kontakcie z wodą. Pożywka startowa ma za zadanie zapewnić bakteriom substancje, które w minimalnym czasie, doprowadzą do maksymalnego zwielokrotniania liczby mikroorganizmów. Tak dobrany skład pozwala na szybkie, sprawne i skuteczne zaszczepienie oczyszczalni oraz zapewnia jej bardzo wysoką sprawność startową.


Cechy preparatu:

 

  • duża koncentracja niepatogennych mikroorganizmów,

  • znaczny potencjał do namnażania,

  • wysoka skuteczność w rozkładaniu i dekompozycji substancji występujących w ściekach jak: azotyny, amoniak, związki fosforu, węglowodany, węglowodory czy tłuszcze,

  • duża koncentracja enzymów zapobiega rozwojowi w ściekach form przetrwalnikowych owadów i pasożytów,

  • ograniczenie rozwoju mikroorganizmów patogennych w ściekach,

  • zachowanie wysokiej skuteczności zarówno w warunkach tlenowych jak i beztlenowych oraz przy wahaniach temperatury i wskaźnika pH,

  • brak szkodliwego wpływu na ludzi, zwierzęta i środowisko naturalne samego preparatu, jak i jego metabolitów.

 


Sposób użycia:

Preparat rozpuścić w wiadrze letniej wody (maksymalnie 40 oC, produkt nie rozpuszcza się całkowicie) po czym natychmiast wlać, bezpośrednio na złoże, lub do wstępnego osadnika (w przypadku oczyszczalni z osadem czynnym).

Opakowanie wystarczy na zaszczepienie oczyszczalni obsługującej do 1-4m3 ścieków na dobę. W przypadku większych instalacji należy odpowiednio zwiększyć dawkę. Stosować również po opróżnieniu osadnika przez wóz asenizacyjny.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl